25 Ocak 2013 Cuma

Jethro Tull - Dark Ages - 1979

R2-D2 Where Are You?

Günümüz Kedileri

Poor Owner

Some Advice

Magic of One Year

Wisdom of Albert Einstein

Sad
Coachella 2013

Coachella 2013 Line-Up Not Revealed

Yeni 'Star Wars' J.J. Abrams'a emanet

‘Uzay Yolu/ Star Trek’in yönetmeni ve ‘Lost’un yaratıcısı J.J. Abrams, George Lucas’ın efsanevi ‘Yıldız Savaşları/ Star Wars’ serisinin yedincisini izleyecilerle buluşturacak. 
Geçen yıl Disney’in Lucas Film’i satın alıp yeni ‘Star Wars’ üçlemesinin çekileceğini duyurmasından sonra, filmin yeni yönetmeninin kim olacağı merak konusuydu. ‘Argo’nun yönetmeni Ben Affleck ve ‘X Men: Birinci Sınıf’ı çeken Matthew Vaughn adı geçen isimler arasındaydı. Son dönemde, ‘Star Trek: Into Darkness’ üzerinde çalışan Abrams ise, kasım ayında Entertainment Weekly’e verdiği bir röportajda ‘Star Wars’un yeni üçlemesini çekmek gibi bir niyetinin olmadığını dile getirmişti. Öncesinde Empire’a da konuşan Abrams “Küçük ayrıntılarıyla uğraşan ekipte olmak yerine film hakkında meraklanan seyirciler arasında olmayı yeğlerim” demişti. 
Abrams’ın yöneteceği yeni ‘Star Wars’ üçlemesinin senaryosunu ise ‘Küçük Gün Işığım/ Little Miss Sunshine’ın yazarı Michael Arndt kaleme alacak.

Yeni 'Star Wars' J.J. Abrams'a emanet

J.J. Abrams turned down 'Star Wars'

In a new interview, J.J. Abrams reveals that initially, he did entertain the idea of putting his stamp on


Star Wars: JJ Abrams boldly goes to direct a galaxy far, far away


Star Trek director JJ Abrams has been hired to direct the latest instalment of another space-opera franchise, Star Wars Episode VII, according to Deadline.com.
The Lost creator's appointment ends months of speculation about who would take the job after the sale of George Lucas's multi-billion sci-fi franchise to Disney in October last year. The list of directors previously linked to the project includes Matthew Vaughn (Kick Ass), Brad Bird(Mission: Impossible - Ghost Protocol), Guillermo del Toro and even Argo director Ben Affleck.
Abrams, a life-long fan of Star Wars, had originally suggested he was not up for the job, but never totally ruled himself out. "I am looking forward more than anyone to the next iterations of Star Wars, but I believe I will be going as a paying moviegoer!", he told the Hollywood Life website last year. His appointment will see the 46-year-old in the singular position of helming two of the biggest sci-fi series of all time. His take on Star Trekgarnered critical and commercial success on its release in 2009. A sequel – Star Trek Into Darkness – will be released later this year.
Star Wars Episode VII is set to be in cinemas in 2015. Disney has said that it plans to release a new Star Wars film every two to three years after that. It has been suggested that the plot of the film, which could feature cameos from franchise stalwarts Mark Hamill, Carrie Fisher and Harrison Ford, could centre on Luke Skywalker's attempts to found a Jedi academy on the planet Yavin 4. Episode VII is being scripted by Michael Arndt, the Oscar-winning writer of Little Miss Sunshine and Toy Story 3.

J. J. Abrams Kimdir?

Jeffrey Jacob Abrams27 Haziran 1966 doğumlu, daha çok Jeffrey Abrams veya J. J. Abrams olarak anılan film ve TV yapımcısı. En büyük başarıları ABC televizyonunda yayınlanan AliasLost ve Fox ta yayınlanan Fringe dizileridir.

Yahudi asıllı bir aileye mensup olan Abrams New York'da doğdu, Los Angeles'da büyüdü. Lisedeyken tiyatro çalışmalarının aktif bir üyesiydi. Babası Gerald W. Abrams ve annesi Carol Abrams da yapımcıdır.
16 yaşındayken Nightbeast filminin müziklerini yaparak film dünyasına girdi. 1990'da ilk filmi Taking Care of Business'ı yazdı ve prodüktörlüğünü yaptı. Bunları Harrison Ford'un oynadığı Regarding Henry ve Mel Gibson'ın oynadığı Forever Young takip etti.
1998'de Armageddon filminin prodüktörlüğünü yaptı. Aynı yıl dört sezon süren ilk dizisi Felicity'i yarattı. Kurduğu prodüksiyon şirketi "Bad Robot" ile Alias ve Damon Lindelof ile Lost'u yarattı. 14 Temmuz 2006'da Paramount Pictures ve Warner Bros ile 55 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.[1]
İlk yönetmenlik deneyimini 2006 filmi Mission: Impossible III ile yaptı. 2008'de Cloverfield'in yapımcısı oldıu. 2009'da ünlü dizi Star Trek'in film versiyonunu çekti.
Yazarlık ve yönetmenlik dışında Alias'ın tema şarkısını, Lost'un açılış temasını, Felicity ve Fringe dizilerinin tema şarkılarını yazdı.

Roma'nın Dondurması, İtalya'nın Pizzası

Bu gun İtalyan bir arkadaşımla buluştum. Buradaki pizzaların aslında pizza değil başka birşey olduğunu söyledi. Şaşırdım. İtalyan pizzasıyla burada yediğimiz pizzanın arasında bu kadar fark olduğunu bilmiyordum . Sonra dondurma yemek ister misin dedim. Demez olaydım... Bu sefer de Roma dondurmasının yerini tutmayacağından bahsetti. Eh yani hata bende , sen git İtalyan adama Burger King'den Sundae yiyelim de... Sundae dedim de aklıma geldi,Sundae dondurma olmadan önce eski mısırda bir saat birimiymiş , yani zamanla ilgiliymiş. İngilizcedeki Sunday de ordan geliyor olabilir emin değilim. Hı bu arada söylediğim yazdığım hiç birşeyden emin değilim. Okuyan okusun , çok da umrum değil. Can sıkıntısı benimki.

Try Relay: the free SMS and picture text app for iPhone.